17603405
-
- -
Young Grapplers Żyrardów drużynowym Mistrzem Polski!

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski Dziecięcej Ligi Grapplingowej. W mistrzostwach rywalizowało ze sobą ponad 140 zawodników z 12 klubów. Drużynowym Mistrzem Polski zostali gospodarze Young Grapplers Żyrardów. Wicemistrzem Polski został Adamusik Team. Na trzecim miejscu uplasował się klub UKS Orły Zakręt.
14.Strefa Junior Ju Jitsu 2pkt
Najlepszymi zawodnikami w odniesieniu ilości startujących zawodników na ilość zdobytych złotych medali okazali się zawodnicy klubu Rosomak Białystok. Gratulujemy!

• 60935947_1311144782384498_8597513774758363136_n
Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego w Żyrardowie Mistrzem Województwa Mazowieckiego w Koszykówce 3x3 kobiet!

4 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Koszykówce 3x3 kobiet. Na przepięknej Hali Omega Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w rywalizacji udział wzięło 6 drużyn, w którym to Uczennice żyrardowskiego „Czerwoniaka” okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając we wszystkich spotkaniach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

• 62379663_2721943444487104_5821413451980865536_n
Szkolenia dla trenerów koszykówki

Już od kilku lat na początku września w  Żyrardowie  w obiekcie sportowym AQUA odbywa się szkolenie dla trenerów koszykówki i motoryki Koszykarskich Ośrodków Sportowego Szkolenia Młodzieży -KOSSM.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Żyrardowie, dzięki klasom sportowym i bardzo dobrym wynikom, również objęta jest projektem PZKosz KOSSM w kategorii dziewcząt. W szkoleniu  wzięło udział około 100 trenerów z całej Polski.

W kolejny weekend odbył się CAMP KOSSM dla najzdolniejszych dziewcząt. Zajęcia z motoryki i koszykówki prowadzili trenerzy z poszczególnych ośrodków. Już za tydzień kolejny CAMP dla chłopców, a kolejne dwa tygodnie to turniej kadr wojewódzkich i XIX Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa. Na wszystkie imprezy zapraszamy do hali AQUA.

Wdzięczni uczestnicy kierują serdeczne podziękowania za pomoc organizacyjną dla Spółki AQUA, ZS nr 1 Elektryk i SP nr 3 w Żyrardowie.

• IMG_3093
  • IMG_4548
Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona. Przez trzy dni na siedmiu kortach rywalizowało 192 zawodników z całego kraju.

Warunki były ciężkie, ponieważ od piątku panował upał. Temperatury na powietrzu dochodziły do 37 st. C. Na hali również było bardzo gorąco. Mecze toczyły się nieprzerwanie od godzin porannych do wieczornych przy 33 st. C.

Żyrardów reprezentowany był przez czwórkę naszych badmintonistów. W tych trudnych warunkach nasi sportowcy zaprezentowali się rewelacyjnie. Dwa Mistrzostwa Polski zdobył Marek Szcześniewski, powtarzając swój wynik z poprzedniego sezonu. Wygrał w grze mieszanej kat. +60 w parze z Krystyną Cielecką (Olsztyn) oraz w deblu kat. +60 z Mirosławem Mordasiewiczem (Białystok). Jedno Mistrzostwo Polski i jedno Wicemistrzostwo zdobyła Ewa Młynarska. Wygrała debla kat. +50 z Marią Brzeźnicką (Garwolin) oraz zajęła drugie miejsce w grze mieszanej kat. +50 z Robertem Bieganowskim. Trzeba dodać, że finał przegrali po fantastycznej walce z utytułowanymi przeciwnikami Dorotą Grzejdak / Marek Gałczyński. Kolejny tytuł Wicemistrza Polski wywalczył w singlu kat. +75 Czesław Gwiazda. On natomiast blisko był zdobycia pierwszego miejsca. Nieznacznie uległ w meczu decydujący o mistrzostwie medaliście Mistrzostw Świata, Leopoldowi Tukendorfowi 25:27 i 20:22. Przy czym w każdym z setów prowadził mając kilka lotek setowych. Do tego dorobku medalowego należy dodać dwa medale brązowe. Pierwszy zdobył w grze singlowej kat. +50 Robert Bieganowski, a drugi Czesław Gwiazda w deblu kat. +70 grając w parze z Jerzym Stachowskim (Warszawa). Robert Bieganowski był po urazie nogi i w ostatnim czasie trenował mniej niż zwykle, to odbiło się trochę na jego dyspozycji.

W sumie był to bardzo udany weekend dla naszych żyrardowskich badmintonistów. Każdy z nich zdobył po dwa medale, potwierdzając swą przynależność do grona najlepszych zawodników w Polsce. Występ ten wspierany był przez Jacka Pękackiego, który przez trzy dni sędziował rozgrywane pojedynki. Cała nasza czwórka planowała wrześniowy wyjazd do Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jednak organizatorzy przenieśli je na przyszły rok, ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na Covid-19. Żyrardowianie, dzięki możliwości korzystania z hali AQUA, będą mogli trenować w okresie wakacji, choć  nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się nowy krajowy sezon