Aktualności
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Aktualności /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 17 Lipca 2024
- Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
17733267
-
- -

Aktualności

Komunikat dotyczący wykrycia koronawirusa w SP Nr 3

2020.09.21
Komunikat dotyczący wykrycia koronawirusa w SP Nr 3
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie 19 września 2020 r. została powiadomiona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie, że u jednegowspółpracownika Szkoły ujawniono pozytywny wynik testu na koronawirusa. O zaistniałej sytuacji Dyrektor Szkoły powiadomiła organ prowadzący oraz niezwłocznie podjęła działania - zgodnie z przyjętymi w tej jednostce oświatowej procedurami - oraz w uzgodnieniu i według ścisłych wytycznych żyrardowskiego Sanepidu. Wszystkie osoby, które miały kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, zostały poinformowane o tym fakcie i zgłoszone do Sanepidu. Osoby tebędą przebywać na kwarantannie. Wszystkie podjęte działania są środkami zapobiegawczymi, natomiast sytuacja cały czas jest monitorowana. Prosimy o zachowanie spokoju.

Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

2020.09.18
Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

Wizyta Prezydenta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

2020.09.17
Wizyta Prezydenta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

81 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren II Rzeczpospolitej. Dziś, w rocznicę tego wydarzenia, będącego konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów – przedstawiciele naszego Miasta, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Zastępca Prezydenta Adam Lemiesz, odwiedzili miejsce kaźni polskich patriotów, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Ponad 3 mln dotacji na Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie

2020.09.16
Ponad 3 mln dotacji na Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie

Nasz samorząd otrzyma 3 125 000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na stworzenie Centrum Usług Społecznych w miejsce obecnie funkcjonującego MOPS-u. Pozyskane środki pozwolą na stworzenie organu, który w przyszłości znacznie ułatwi dostęp do zintegrowanych usług społecznych, odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności

Obchody 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

2020.09.15
Obchody 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza do udziału w obchodach z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbedą się w sobotę, 19 września br. w Żyrardowie. 

O funduszach unijnych w Warce

2020.09.14
O funduszach unijnych w Warce

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Jacek Grzonkowski dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa byli gośćmi konferencji  pt. „Efekty UE w wielu odsłonach. Mazowsze 2020” w Warce. Celem spotkania, zorganizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, było podsumowanie efektów wsparcia funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 na poziomie regionalnym.

Weź udział w Lidze NGOs!

2020.09.11
Weź udział w Lidze NGOs!

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Tematyka zajęć obejmuje m.in.:fundraising, zarządzanie organizacją, PR i komunikacja, prawne aspekty NGO, wystąpienia publiczne i leadership.

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

2020.09.11
Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Prace konserwatorskie w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego

2020.09.10
Prace konserwatorskie w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego

Na miejskim cmentarzu rozpoczęły się prace renowacyjne w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego poległych w latach 1918-1920. Na realizację zadania Miasto Żyrardów pozyskało 129 600 zł w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Dobrze znane żyrardowianom miejsce skrywa swoje tajemnice. Ostatnio w trakcie oczyszczania muru za postumentem, konserwatorzy odkryli symbole militarne- orła legionowego, Order Virtuti Militari i szable.

UWAGA! Zmiany w organizacji handlu na targowisku oraz w organizacji ruchu wokół obiektu

2020.09.10
UWAGA! Zmiany w organizacji handlu na targowisku oraz w organizacji ruchu wokół obiektu

Drodzy mieszkańcy! W związku z przebudową Targowiska Miejskiego w Żyrardowie, Zarządca obiektu - Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej - informuje o konieczności wprowadzenia zmian w organizacji handlu na terenie targowiska, jak również w organizacji ruchu w ulicach okalających obiekt tj. ul. Moniuszki, ul. Bratniej i ul. Krótkiej. Zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu wdrożona zostanie przez wykonawcę inwestycji do 17 września br.

Rozporządzenie umożliwiające zawieszenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi do lat 3 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną

2020.09.09
Rozporządzenie umożliwiające zawieszenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi do lat 3 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną

Od 1 września 2020 r. weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ozonatory trafiły do szkół

2020.09.09
Ozonatory trafiły do szkół

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski przekazał do żyrardowskich szkół i przedszkoli ozonatory. Dzięki urządzeniom dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie bakterii, wirusów i oczyszczanie powietrza stanie się znacznie skuteczniejsze. Ozonatory pozwolą zapewnić sterylność w użytkowanych pomieszczeniach, przez co zwiększy się bezpieczeństwo podopiecznych placówek.

Zmiana terminu płatności opłat rocznych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego

2020.09.07
Zmiana terminu płatności opłat rocznych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego

Prezydent Miasta Żyrardowa informuje: na podstawie art. 15j ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 374 z późniejszymi zm.) oraz art. 71 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia  1997 r. gospodarce nieruchomościami (DZ.U. z 2020 r. poz. 65 z późniejszymi zm.), termin wnoszenia opłat rocznych należnych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego gruntu zostaje przedłużony do dnia 30  stycznia 2021 r.

Rolniku- spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

2020.09.03
Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Rolniku- jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego. Jest to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miasta Żyrardowa, Plac Jana Pawła II nr 1, pokój nr 3 i będzie dostępny w godzinach pracy urzędu.

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -