projektu uchwały nadającej statuty jednostkom pomocniczym
Działając na podstawie uchwały nr XXV/193/12 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 30 sierpnia 2012 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały nadającej statuty jednostkom pomocniczym ( Dz. Urz. Woj. Maz. z 2012 r. poz. 6867)
Prezydent Miasta zaprasza mieszkańców Miasta Żyrardowa do udziału w konsultacjach w związku z zamiarem podjęcia uchwały w sprawie nadania statutów jednostkom pomocniczym Miasta Żyrardowa.
I. Przedmiot konsultacji.
Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały Rady Miasta Żyrardowa w sprawie nadania statutów jednostkom pomocniczym Miasta Żyrardowa
II. Cel konsultacji.
Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat w/w projektu uchwały.
III. Czas trwania konsultacji.
Od dnia 5 listopada 2012 r. do dnia 19 listopada 2012 r.
IV. Forma przeprowadzenia konsultacji.
Mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje opinie, uwagi i wnioski poprzez wypełnienie formularza
1) zamieszczonego na portalu internetowym www.zyrardow.pl,
2) zamieszczonego na stronie www.bip.zyrardow.pl
3) dostępnego w Biurze Rady Miasta Urzędu Miasta Żyrardowa Plac Jana Pawła II nr 1, pokój 26.
V. Sposób przekazania opinii.
Wypełniony formularz można:
1) przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretarz@zyrardow.pl lub
2) złożyć z Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Żyrardowa, Plac Jana Pawła II nr 1w godzinach pracy Urzędu
VI. Informacja o wynikach konsultacji
W ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji tj. do dnia 19 grudnia 2012 r. na stronie: www. bip.zyrardow.pl zostaną zamieszczone wyniki konsultacji zawierające zestawienie uwag i opinii mieszkańców.
VII. Komórka organizacyjna odpowiedzialna za przeprowadzenie konsultacji.
Wydział Ogólno-Organizacyjny Urzędu Miasta Żyrardowa Plac Jana Pawła II nr 1 tel: 46 858 15 62
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.