Zapraszamy żyrardowianki na badania mammograficzne
Wzorem lat ubiegłych Prezydent Miasta Żyrardowa zaprasza mieszkanki naszego miasta do skorzystania z profilaktycznych badań mammograficznych. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu miasta, koszt jednostkowego badania opiewa na symboliczną kwotę 10 zł.
Badania będą wykonywane na terenie przychodni lekarskiej „Eskulap”, zlokalizowanej przy ul. Wyspiańskiego 6a, przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medica” z Łodzi.
Koszt badania dla kobiet w wieku 40-49 lat oraz powyżej 69 roku życia – 10 zł
Kobiety w wieku 50-69 lat, raz na dwa lata mają możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego w całości przez NFZ.
W marcu badania realizowane będą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.30-15.30 oraz we wtorki i czwartki w godz. 14.15-17.50. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów: 517-544-004 lub 42 254 64 10.
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.