Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs ph. „Moja ulubiona postać bajkowa, którą spotkałem w Pacanowie”. W listopadzie dwie komisje konkursowe: plastyczna (w składzie: Małgorzata Surma, Barbara Kurzątkowska, Marzena Smolińska) i literacka (w składzie: Joanna Wójcik, Jolanta Świstak, Dorota Czub) wybrały najlepsze prace, zasługujące na nagrody i wyróżnienia.
[obiekt Flash] -
Na konkurs zgłoszono w sumie 1151 prac plastycznych i 73 literackie. Komisja konkursowa miała dużo pracy, gdyż poziom był bardzo wysoki i trudno było wybrać laureatów.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła Aleksandra Osuchowska, a wyróżnienie Emilia Milczarek. Obydwie młode plastyczki uczęszczają na zajęcia Dziecięcej Akademii Plastycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie i pracują pod opieką Bożeny Liszewskiej. Nagroda przywieziona z Pacanowa, to kolejny ważny sukces Dziecięcej Akademii Plastycznej.
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.