2011
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2011 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 23 Czerwca 2025
- Imieniny: Wandy, Zenona, Józefa
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
18512496
-
- -
Kolejne sukcesy gimnazjalisty z ,,Dwójki”

Wojciech Celej – gimnazjalista ZSP nr 2 w Żyrardowie jest uczniem ambitnym i wykazującym wszechstronne zainteresowania. Jego ciężka praca, dociekliwość i nieustanne zgłębianie tajników wiedzy owocują sukcesami w wielu prestiżowych konkursach. Szczególnie interesuje się matematyką, geografią i historią. W ostatnim czasie w kuratoryjnych konkursach z tych przedmiotów zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. To duże osiągnięcia, którymi mogą poszczycić się tylko nieliczni.

  • -

Wojciech Celej od września 2009 r. uczestniczy w indywidualnym programie nauczania z geografii. Na zajęciach tych rozwija swoje zainteresowania, rozwiązuje trudniejsze zadania, korzysta z dodatkowych źródeł wiedzy, rozwija zdolności twórcze i aktywność poznawczą, osiągając liczne sukcesy w konkursach geograficznych. W konkursie geograficznym Olimpus w sesji jesiennej 2009 zajął 3 miejsce w Polsce, w sesji zimowej 2010 - 5 miejsce, w sesji wiosennej 2010 - 4 miejsce, zaś sesja jesienna 2010 przyniosła mu zwycięstwo. Był najlepszy w Polsce! Z kolei udział Wojciecha w konkursie kuratoryjnym z geografii zaowocował zakwalifikowaniem się do finału etapu wojewódzkiego.

Matematyka, którą pasjonuje się gimnazjalista, również daje mu wiele powodów do satysfakcji. Na tym polu zdobywa sukcesy, jakich z pewnością zazdroszczą mu jego rówieśnicy. W roku szkolnym 2009/2010 w konkursie Olimpus dwukrotnie okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając 1 miejsce w Polsce. W tym roku szkolnym z kolei w sesji jesiennej Olimpusa uplasował się na 4 miejscu. Natomiast w konkursie matematycznym organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty zarówno na szczeblu szkolnym, jak i rejonowym zdobył 100% punktów i zakwalifikował się do szczebla wojewódzkiego.

Historia, to kolejny przedmiot, którym szczególnie interesuje się Wojciech Celej. W ubiegłym roku szkolnym, w konkursie historycznym organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty zdobył tytuł laureata. Zwyciężył także w sesji wiosennej Olimpusa. Natomiast w tym roku szkolnym zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym GRUNWALD 1410, zaś w konkursie kuratoryjnym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Słowem zwycięstwo za zwycięstwem!

Wojciech Celej, mimo ogromnych osiągnięć, nadal jest skromnym uczniem. Zawsze, kiedy mowa o jego sukcesach, podkreśla, że to zasługa jego nauczycieli, którzy na co dzień z nim pracują i przygotowują do konkursów. Są to Beata Duda (geografia), Karolina Borowska (matematyka) i Małgorzata Ponder (historia).

Teraz gimnazjalista przygotowuje się do wojewódzkich etapów konkursów z geografii, matematyki i historii, które już w lutym i marcu. Trzymamy kciuki!

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -