2011
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2011 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Poniedziałek 23 Czerwca 2025
- Imieniny: Wandy, Zenona, Józefa
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
18506286
-
- -
Europejskie Forum Muzyczne – za nami kolejny koncert

W miniony piątek w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbył się kolejny koncert organowy w ramach Europejskiego Forum Muzycznego. Na kościelnych organach zagrał Emanuel Bączkowski, finalista Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Organowych m. in. w Częstochowie i Landau a.d. Isar w Bawarii. Publiczność wysłuchała także kompozycji, w większości autorskich, w wykonaniu gitarzysty Romualda Erenca.

  • [obiekt Flash] -

Organizatorem Europejskiego Forum Muzycznego jest Urząd Miasta Żyrardowa. Zgromadzonych w kościele miłośników muzyki organowej powitał zastępca prezydenta, Grzegorz Obłękowski, przedstawiając jednocześnie wykonawców koncertu.

Emanuel Bączkowski ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie: muzykę kościelną, uzyskując dyplom z zakresu dyrygentury, śpiewu solowego i akompaniamentu liturgicznego oraz organy w klasie mistrzowskiej prof. A. Chorosińskiego. W latach 2009/2010 r. studiował organy i kompozycje organową w klasie mistrzowskiej Maestro Maestro A. Licata w Conservatorio di Musica Santa Cecylia w Rzymie. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów z Polski i za granicy. W roku 2007 wykonał recital dla J. E. kard. Tarcisio Bertone z Watykanu, zaś rok później w Sali Koncertowej AMFC prawykonał Koncert na Organy Solo Mariana Sawy. Płytę DVD z zapisem prawykonania Koncertu na Organy Solo M. Sawy wręczył osobiście Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI podczas audiencji w Watykanie.

Dla żyrardowskiej publiczności Emanuel Bączkowski zagrał dwa utwory J.S. Bacha - Toccatę d moll BWV 565 i Sicilianę z koncertu organowego d moll BWV 596, a także Concerto h moll J. G. Walthera oraz Preludium i fugę g moll op 37 nr.1 F. Mendelssohna.  

Piątkowy koncert organowy wzbogacił występ gitarzysty Romualda Erenca.Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz prestiżowej uczelni muzycznej w Niemczech, na której ukończył studia podyplomowe. Swoje umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą. Prowadzi działalność koncertową solową i kameralną na terenie kraju i za granicą. Współpracował z wieloma filharmoniami w kraju.

W roku 2009 nagrał płytę solową z muzyką lutniową i vihuelovą europejskiego Renesansu. Jest także autorem muzyki do wielu filmów dokumentalnych.

W żyrardowskiej świątyni Romuald Erenc zaprezentował kilka autorskich kompozycji, m.in. ,,Alfabeto”, ,,Bagdad”, ,,Warta river” czy ,,Good Teresa”. Gitarzysta wykonał także ,,Letters from Home” Pata Matheny’ego,  ,,Tears in Heaven” Erica Claptona i ,,Cavatinę” Stanley’a Myersa.

Kolejny koncert w ramach Europejskiego Forum Muzycznego już 17 czerwca w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Wystąpi Magne Harry Draagen z Oslo. Serdecznie zapraszamy!        

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -