|
 |
 |
|
 |
Jesteś tutaj: Aktualności / 2011 / |
|
 |
Warto zobaczyć |
 |
 |
Reklama |
 |
 |
Licznik odwiedzin |
 |
 |
18615234 |
 |
|
|
 |
 |
Vademecum Żyrardowa… już wkrótce
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie przygotowuje do wydania publikację ,,Vademecum Żyrardowa. Historia na wyciągnięcie ręki”, w której będzie można przeczytać o historii miasta i fabryki. W opracowaniu pojawią się również życiorysy postaci związanych z naszym miastem, ciekawostki, kalendarium wydarzeń oraz spacer szlakiem żyrardowskich zabytków.
Informacjom zawartym w publikacji będzie towarzyszył bogaty materiał ikonograficzny i archiwalny znajdujący się w zbiorach Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie.
- Jesteśmy przekonani, że vademecum spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych historią Żyrardowa, zarówno tych, którzy od dawna się nią pasjonują, jak i osób, które będą o niej czytać po raz pierwszy – mówi dyrektor Muzeum, Bogusław Nietrzebka. – Zapraszamy sympatyków Muzeum do odwiedzania naszej strony internetowej i śledzenia informacji prasowych.
Projekt pt: „Vademecum Żyrardowa. Historia na wyciągnięcie ręki” jest realizowany przez Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie dzięki dofinansowaniu z programu „Patriotyzm Jutra” organizowanego przez Muzeum Historii Polski.
« wstecz |
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
|
|
|

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie
 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
|
|
|
|
|
|
|
|