Żyrardów w serialu Belle Epoque
Śledząc 10. odcinkowy serial kostiumowo - kryminalny ,,Belle Epoque”, którego emisja właśnie rozpoczyna się na antenie TVN (pierwszy odcinek 15.02, godz. 21.30), koniecznie wypatrujcie żyrardowskich plenerów. Żyrardów, na potrzeby realizacji zdjęć, udostępnił Park Dittricha, teren poprzemysłowy zwany Bielnikiem, jak również wnętrza Kantoru, gdzie na planie filmowym pracował m.in. odtwórca głównej roli, Paweł Małaszyński.
,,Belle Epoque” to serial realizowany z ogromnym rozmachem i inspirowany prawdziwymi historiami. Miłość, piękno i namiętność przeplatają się w nim z intrygami oraz tajemniczymi zbrodniami. Na ekranie, obok wcielającego się w rolę głównego bohatera Pawła Małaszyńskiego, zobaczymy także m.in. Magdalenę Cielecką, Olafa Lubaszenkę, Annę Próchniak, Eryka Lubosa i Weronikę Rosati.
Oprócz Żyrardowa, zdjęcia do serialu realizowane były m.in. w Warszawie, Bytomiu oraz Krakowie. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVN jest Akson Studio.
Belle Epoque to kolejny serial kostiumowo – historyczny wykorzystujący zabytkowe plenery i wnętrza na terenie Żyrardowa. Dwa lata temu, m.in. w Resursie i Centrum Kultury realizowane były zdjęcia do serialu Bodo.
Żyrardów jest miastem, który ze względu na swoją charakterystyczną architekturę, unikalne plenery oraz wyjątkową gościnność, przyciąga wielu producentów filmowych. Oprócz wspomnianych seriali, w ostatnich latach w Żyrardowie realizowany był również serial ,,Strażacy” oraz filmy ,,Wałęsa – człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, ,,Zjednoczone stany miłości” Tomasza Wasilewskiego, ,,Wkręceni” Piotra Wereśniaka, a z wcześniejszych produkcji warto wymienić ,,Miasto prywatne” Jacka Skalskiego (1994 r.).
Zdjęcia w Kantorze realizowane były z Pawłem Małaszyńskim, odtwórcą głównej roli. Aktorów na planie odwiedził goszczący wówczas w naszym mieście André Carboulet, przedstawiciel merostwa Lourmarin.
Na planie filmowym w Parku Dittricha pracowało niemal 100 statystów. Adaptacja scenograficzna parku uwzględniała nawet budowę małej architektury parkowej.
fot. ,,Życie Żyrardowa"