2020
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2020 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 22 Lutego 2024
- Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
17576306
-
- -
Szkoły przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego!

W reżimie sanitarnym, ale już tradycyjnie pierwszym dzwonkiem rozpocznie się rok szkolny 2020/2021. Wreszcie uczniowie i nauczyciele spotkają się w murach swych szkół. W Żyrardowie wszystkie miejskie placówki oświatowe zostały odpowiednio przygotowane do funkcjonowania w tych nowych, trudnych warunkach. Wyposażone są w środki zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Są to m.in. płyny i urządzenia do dezynfekcji, maseczki, przyłbice, termometry i ozonatory powietrza czy fartuchy ochronne. Jeszcze dziś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wraz z OSP przekazała placówkom zapasy środków ochronnych. Każda placówka ma przygotowane i wdrożone wewnętrzne procedury bezpieczeństwa.

W miniony poniedziałek dyrektorzy szkół i przedszkoli, dla których organizatorem jest Miasto Żyrardów, spotkali się z przedstawicielami władz miasta, by przeanalizować stan przygotowania placówek do roku szkolnego. Dziś natomiast odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty, by domówić kwestie z zakresu prawa oświatowego i profilaktyki sanitarnej, budzące jeszcze jakiekolwiek wątpliwości.

Padały pytania m.in. o organizację leżakowania, wydawania i konsumowania posiłków, organizację lekcji wychowania fizycznego, sposobu zasiadania uczniów przy ławkach, organizacji zebrań z rodzicami, funkcjonowania szkolnych sklepików i automatów z produktami spożywczymi. Dyrektorzy doskonale znają wytyczne rządowe, ministerialne, sanitarne, jednak wiele kwestii, pozostaje w gestii samych dyrektorów, do rozstrzygnięć  w zależności od indywidualnych możliwości szkoły, m.in. warunków lokalowych. Stąd też niezbędny jest stały kontakt szkół ze służbami sanitarnymi i szybkie reagowanie na zmieniające się okoliczności.     

Jak podkreślali podczas spotkania przedstawiciele PSSE, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Kilkumiesięczny stan epidemii przyzwyczaił nas już do stosowania podstawowych zasad profilaktycznych w codziennym funkcjonowaniu, a teraz zasady te stosować trzeba będzie również w szkołach, optymalnie, na miarę możliwości.

Wszyscy, zarówno dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkół, jak i uczniowie oraz rodzice odczuwają niepokój związany ze stanem zagrożenia epidemicznego, ale jednocześnie radość na myśl o powrocie do szkół i tradycyjnej edukacji. I dlatego też wszyscy solidarnie, w trosce o zdrowie swoje i innych, zobowiązani są do przestrzegania wymogów sanitarnych, w zasadzie przywyknąć do tychże wymogów i traktować je już jak normę w naszej nowej rzeczywistości, aby życie, które nareszcie wraca do szkół tętniło w nich jak najdłużej, bez zakłóceń.  

W imieniu dyrektorów szkół prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z komunikatami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego zamieszczonymi na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Pamiętajmy, że podstawowym, najważniejszym obowiązkiem rodziców jest posyłanie do szkoły dziecka zdrowego , a dziecku choremu - zapewnienie opieki w domu.  

***

Minister Edukacji i Główny Inspektor Sanitarny zachęcają rodziców do zainstalowania na swoich telefonach komórkowych aplikacji ProtrGo Safe. 
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe/protego-safe

  • 1wybrane (2)
  • 1wybrane (1)
  • 1wybrane (3)
  • 1wybrane (5)
  • 1 wybrane (8)
  • 1 wybrane (1)
  • IMG_9702

« wstecz

- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -