-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj:Strona główna /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 18 Lipca 2024
- Imieniny: Szymona, Erwina, Kamila
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Sonda internetowa -
-
Czy na naszej stronie oczekuje Pan(i) więcej informacji:
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 6296
-
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
17733363
-

Zdjęcia

  • rotator
  • rotator
  • baner na stronę urzędu gminy 250x250
-Aktualności
- -
Komunikat dotyczący wykrycia koronawirusa w SP Nr 3

- Komunikat dotyczący wykrycia koronawirusa w SP Nr 3

data dodania: 2020.09.21
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie 19 września 2020 r. została powiadomiona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie, że u jednegowspółpracownika Szkoły ujawniono pozytywny wynik testu na koronawirusa. O zaistniałej sytuacji Dyrektor Szkoły powiadomiła organ prowadzący oraz niezwłocznie podjęła działania - zgodnie z przyjętymi w tej jednostce oświatowej procedurami - oraz w uzgodnieniu i według ścisłych wytycznych żyrardowskiego Sanepidu. Wszystkie osoby, które miały kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, zostały poinformowane o tym fakcie i zgłoszone do Sanepidu. Osoby tebędą przebywać na kwarantannie. Wszystkie podjęte działania są środkami zapobiegawczymi, natomiast sytuacja cały czas jest monitorowana. Prosimy o zachowanie spokoju.
więcej »
Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

- Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

data dodania: 2020.09.18

Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

więcej »
Wizyta Prezydenta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

- Wizyta Prezydenta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

data dodania: 2020.09.17

81 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren II Rzeczpospolitej. Dziś, w rocznicę tego wydarzenia, będącego konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów – przedstawiciele naszego Miasta, Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Zastępca Prezydenta Adam Lemiesz, odwiedzili miejsce kaźni polskich patriotów, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

więcej »
Ponad 3 mln dotacji na Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie

- Ponad 3 mln dotacji na Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie

data dodania: 2020.09.16

Nasz samorząd otrzyma 3 125 000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na stworzenie Centrum Usług Społecznych w miejsce obecnie funkcjonującego MOPS-u. Pozyskane środki pozwolą na stworzenie organu, który w przyszłości znacznie ułatwi dostęp do zintegrowanych usług społecznych, odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności

więcej »
Obchody 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

- Obchody 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

data dodania: 2020.09.15

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza do udziału w obchodach z okazji 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbedą się w sobotę, 19 września br. w Żyrardowie. 

więcej »
O funduszach unijnych w Warce

- O funduszach unijnych w Warce

data dodania: 2020.09.14

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i Jacek Grzonkowski dyrektor Wydziału Rewitalizacji i Rozwoju Urzędu Miasta Żyrardowa byli gośćmi konferencji  pt. „Efekty UE w wielu odsłonach. Mazowsze 2020” w Warce. Celem spotkania, zorganizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, było podsumowanie efektów wsparcia funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w latach 2014-2020 na poziomie regionalnym.

więcej »
Weź udział w Lidze NGOs!

- Weź udział w Lidze NGOs!

data dodania: 2020.09.11

Liga NGOs to program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Tematyka zajęć obejmuje m.in.:fundraising, zarządzanie organizacją, PR i komunikacja, prawne aspekty NGO, wystąpienia publiczne i leadership.

więcej »
Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

- Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

data dodania: 2020.09.11

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

więcej »
Prace konserwatorskie w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego

- Prace konserwatorskie w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego

data dodania: 2020.09.10

Na miejskim cmentarzu rozpoczęły się prace renowacyjne w kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego poległych w latach 1918-1920. Na realizację zadania Miasto Żyrardów pozyskało 129 600 zł w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Dobrze znane żyrardowianom miejsce skrywa swoje tajemnice. Ostatnio w trakcie oczyszczania muru za postumentem, konserwatorzy odkryli symbole militarne- orła legionowego, Order Virtuti Militari i szable.

więcej »
UWAGA! Zmiany w organizacji handlu na targowisku oraz w organizacji ruchu wokół obiektu

- UWAGA! Zmiany w organizacji handlu na targowisku oraz w organizacji ruchu wokół obiektu

data dodania: 2020.09.10

Drodzy mieszkańcy! W związku z przebudową Targowiska Miejskiego w Żyrardowie, Zarządca obiektu - Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej - informuje o konieczności wprowadzenia zmian w organizacji handlu na terenie targowiska, jak również w organizacji ruchu w ulicach okalających obiekt tj. ul. Moniuszki, ul. Bratniej i ul. Krótkiej. Zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu wdrożona zostanie przez wykonawcę inwestycji do 17 września br.

więcej »
Rozporządzenie umożliwiające zawieszenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi do lat 3 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną

- Rozporządzenie umożliwiające zawieszenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi do lat 3 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną

data dodania: 2020.09.09

Od 1 września 2020 r. weszło w życie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

więcej »
Ozonatory trafiły do szkół

- Ozonatory trafiły do szkół

data dodania: 2020.09.09

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski przekazał do żyrardowskich szkół i przedszkoli ozonatory. Dzięki urządzeniom dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie bakterii, wirusów i oczyszczanie powietrza stanie się znacznie skuteczniejsze. Ozonatory pozwolą zapewnić sterylność w użytkowanych pomieszczeniach, przez co zwiększy się bezpieczeństwo podopiecznych placówek.

więcej »
Ruszyła kolejna edycja Rządowego Programu MALUCH+

- Ruszyła kolejna edycja Rządowego Programu MALUCH+

data dodania: 2020.09.09

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza - w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - konkurs „MALUCH+” 2021.

więcej »
Zmiana terminu płatności opłat rocznych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego

- Zmiana terminu płatności opłat rocznych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego

data dodania: 2020.09.07

Prezydent Miasta Żyrardowa informuje: na podstawie art. 15j ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 374 z późniejszymi zm.) oraz art. 71 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia  1997 r. gospodarce nieruchomościami (DZ.U. z 2020 r. poz. 65 z późniejszymi zm.), termin wnoszenia opłat rocznych należnych za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego gruntu zostaje przedłużony do dnia 30  stycznia 2021 r.

więcej »
Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

- Rolniku- spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

data dodania: 2020.09.03

Rolniku- jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego. Jest to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miasta Żyrardowa, Plac Jana Pawła II nr 1, pokój nr 3 i będzie dostępny w godzinach pracy urzędu.

więcej »
Miasto Żyrardów pozyskało 35 laptopów dla uczniów

- Miasto Żyrardów pozyskało 35 laptopów dla uczniów

data dodania: 2020.09.03

W czawartek, 3 września, prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski przekazał na ręce dyrektorów żyrardowskich szkół 35 latpotów, które mają umożliwić uczniom korzystanie z lekcji on-line i przekazywania materiałów dydaktycznych w razie konieczności wprowadzenia kształcenia na odległość. Po 5 laptopów trafi do sześciu żyrardowskich podstawówek i Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego. Komputery w większości przeznaczone są dla rodzin wielodzietnych 3+.

więcej »
Zaproszenie na spacer z historią

- Zaproszenie na spacer z historią

data dodania: 2020.09.03

Zapraszam 12 września br. o godz. 14.00  na spacer pt. „Historia zapisana w kamieniach” z przewodnikiem Jolantą Czapigą po żyrardowskim cmentarzu. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Narodowym Instytutem Pamięci z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres jolcza@wp.pl. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

więcej »
Nabór na wolne stanowiska w Urzędzie Miasta

- Nabór na wolne stanowiska w Urzędzie Miasta

data dodania: 2020.09.03

Urząd Miasta Żyrardowa poszukuje pracownika na stanowisko urzędnicze Specjalista w Wydziale Dróg i Transportu Miejskiego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami. Nabór trwa do 14 września br. Szczegóły na stronie: https://www.bip.zyrardow.pl/449,nabor-na-wolne-stanowiska-w-urzedzie-miasta

więcej »
Pojemniki na elektrośmieci

- Pojemniki na elektrośmieci

data dodania: 2020.09.02

Miasto Żyrardów podpisało umowę współpracy z firmą MB RECYCLING, dzięki której ułatwiony zostanie mieszkańcom miasta sposób pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Aktualnie miejscem, do którego można oddawać tego typu odpady jest PSZOK przy Czystej 5 i ten punkt oczywiście pozostaje.

więcej »
III Żyrardowski Rajd Rowerowy

- III Żyrardowski Rajd Rowerowy

data dodania: 2020.09.02

Przed nami trzecia edycja rajdu rowerowego organizowanego przez Miasto Żyrardów. Tegoroczna trasa wynosi 28 kilometrów, ruszamy 12 września o godz. 10:00. Można już wypełnić formularz i zgłosić swój udział w rajdzie rowerowym. Trasa jaką zaplanowano rozpoczyna się na torze kolarskim i kończy na Eko Parku.

więcej »
Wspólnie szukali rozwiązania problemu odpadów wielkogabarytowych

- Wspólnie szukali rozwiązania problemu odpadów wielkogabarytowych

data dodania: 2020.09.02

Wczoraj w Resursie, z inicjatywy Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, odbyło się spotkanie z przedstawicielami miejskich spółek, służb mundurowych, zarządcami budynków wielolokalowych, radnymi i  pracownikami Urzędu Miasta odpowiedzialnymi za gospodarkę komunalną. Celem spotkania było wspólne poszukiwanie rozwiązań problemu zalegających odpadów wielkogabarytowych w naszym mieście.

więcej »
Szef rządu na rozpoczęciu roku szkolnego w SP Nr 1

- Szef rządu na rozpoczęciu roku szkolnego w SP Nr 1

data dodania: 2020.09.02

1 września, o godzinie 12:00, rozpoczęła się wyjątkowa inauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, w której udział wziął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premierowi towarzyszył sekretarz stanu z Ministerstwa Aktywów Państwowych Maciej Małecki. Przed spotkaniem z uczniami premier złożył kwiaty pod pomnikiem AK przy ulicy Limanowskiego.

więcej »
Nowy rok szkolny rozpoczęty

- Nowy rok szkolny rozpoczęty

data dodania: 2020.09.02

Po wielomiesięcznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Po ich uśmiechniętych twarzach widać było, że tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego ucieszyło ich znacznie bardziej niż we wcześniejszych latach. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, który w tym uroczystym dniu odwiedził uczniów klas pierwszych w SP Nr 2 i LO im. S. Żeromskiego, życzył im przede wszystkim, aby wirus nie zepsuł ich planów i nadchodzący rok szkolny przyniósł im oraz pedagogom wiele sukcesów. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom połamania piór i najlepszych ocen!

więcej »
Żyrardów oddał hołd żołnierzom poległym w II wojnie światowej

- Żyrardów oddał hołd żołnierzom poległym w II wojnie światowej

data dodania: 2020.09.01

Miejskie obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły sie na terenie żyrardowskiego cmentarza. Uroczystości rozpoczęły się przy Pomniku Żołnierzy Września 1939 r. odśpiewaniem hymnu polskiego i modlitwą w intencji żołnierzy poległych w II wojnie światowej. Okolicznościowe przemówienie w imieniu prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego odczytała jego zastępca Katarzyna Krawczyk. W hołdzie bohaterom delegacje złożyły kwiaty przy pomniku. Następnie przed kaplicą cmentarną odprawiona została msza polowa w intencji Ojczyzny. 

więcej »
Dziś 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ ,,Solidarność"

- Dziś 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ ,,Solidarność"

data dodania: 2020.08.31

W dniu 31 br. Rada Oddziału NSZZ ,,Solidarność" serdecznie zaprasza do udziału w obchodach z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność". Obchody rozpoczną się o godz. 18.00 nabożeństwem w Kościele pw. św. Karola Boromeusza. Po mszy św. nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów przy pomniku Droga Polski ku Wolnym Narodom. Zapraszamy!

więcej »
Nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę

- Nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę

data dodania: 2020.08.28

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r. mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR, za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Ostateczny termin ich składania nie został określony, jednak Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków.

więcej »
Szkoły przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego!

- Szkoły przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego!

data dodania: 2020.08.28

W reżimie sanitarnym, ale już tradycyjnie pierwszym dzwonkiem rozpocznie się rok szkolny 2020/2021. Wreszcie uczniowie i nauczyciele spotkają się w murach swych szkół. W Żyrardowie wszystkie miejskie placówki oświatowe zostały odpowiednio przygotowane do funkcjonowania w tych nowych, trudnych warunkach. Wyposażone są w środki zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Są to m.in. płyny i urządzenia do dezynfekcji, maseczki, przyłbice, termometry i ozonatory powietrza czy fartuchy ochronne. Jeszcze dziś Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wraz z OSP przekazała placówkom zapasy środków ochronnych. Każda placówka ma przygotowane i wdrożone wewnętrzne procedury bezpieczeństwa.

więcej »
Silny wiatr i burze w powiecie żyrardowskim

- Silny wiatr i burze w powiecie żyrardowskim

data dodania: 2020.08.27

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie od godz. 06:00 dnia 27.08.2020 do godz. 21:00 dnia 27.08.2020 burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Prosimy o zachowanie ostrożności.

więcej »
Najlepsi z najlepszych uhonorowani

- Najlepsi z najlepszych uhonorowani

data dodania: 2020.08.26

Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz zastępcą Adamem Lemieszem na uroczystym spotkaniu w Resursie uhonorowali dziś 41 uczniów klas ósmych żyrardowskich szkół podstawowych, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Dyplomy gratulacyjne otrzymali również rodzice prymusów. Życzymy młodym i ambitnym żyrardowianom niestygnącego zapału w zdobywaniu wiedzy i sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

więcej »
Awanse zawodowe nauczycieli miejskich placówek oświatowych

- Awanse zawodowe nauczycieli miejskich placówek oświatowych

data dodania: 2020.08.26

Dziś w Resursie Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wręczył nauczycielom miejskich placówek oświatowych akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. - Mam świadomość jak wiele wysiłku wkładacie Państwo w podnoszenie swoich kwalifikacji. Wasza praca budzi mój podziw i uznanie, a jednocześnie ogromną radość, bo przekłada się wprost na wysoki poziom nauczania dzieci i młodzieży w naszych miejskich placówkach. Serdecznie dziękuję i gratuluję – powiedział Prezydent podczas uroczystości.

więcej »
Obchody z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

- Obchody z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

data dodania: 2020.08.26

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach z okazji 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej, organizowanych w asyście honorowej 37. Sochaczewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Tradycyjnie spotykamy się 1 września na terenie żyrardowskiego cmentarza.

więcej »
Uwaga na burze i silny wiatr!

- Uwaga na burze i silny wiatr!

data dodania: 2020.08.26

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że od godz. 14:00 dnia 26.08.2020 do godz. 20:00 dnia 26.08.2020 na terenie naszego miasta i powiatu mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad. Prosimy o zachowanie ostrożności.

więcej »
Z obrad Rady Miasta

- Z obrad Rady Miasta

data dodania: 2020.08.26

Na wczorajszej Sesji Rady Miasta Żyrardowa przyjęto uchwałę umożliwiającą Prezydentowi Miasta Żyrardowa zawarcie porozumienia partnerskiego z Parafią pw. Matki Bożej Pocieszenia w zakresie realizacji projektu dotyczącego konserwacji kościoła farnego. Porozumienie jest niezbędne do wspólnego aplikowania o środki unijne na działania mające na celu ochronę tej niezwykle cennej dla miasta zabytkowej budowli.

więcej »
Nowa nawierzchnia na boisku AQUA

- Nowa nawierzchnia na boisku AQUA

data dodania: 2020.08.25

Niedawno informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na wymianę nawierzchni boiska AQUA. Dziś w gabinecie prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, prezes "AQUA Żyrardów" Ryszard Adamiak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Firma Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k. ma dwa miesiące na wykonanie m.in.: demontażu istniejącego osprzętu sportowego, demontażu oraz utylizacji istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy, uzupełnienie, równanie oraz zagęszczenie wierzchniej warstwy podbudowy i montaż nowej nawierzchni ze sztucznej trawy. Przypominamy, że wartość inwestycji to 1 108 552,26 zł.

więcej »
Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

- Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

data dodania: 2020.08.25

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. przeprowadzany jest spis rolny. Pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

więcej »
Zlot Pojazdów Elektrycznych

- Zlot Pojazdów Elektrycznych

data dodania: 2020.08.25

Serdecznie zapraszamy na Zlot Pojazdów Elektrycznych w Żyrardowie! Wydarzenie odbędzie się na torze kolarskim przy ul. Żeromskiego, w dniach 28 - 30 sierpnia br., w godz. 10.00 - 18.00. Wstęp wolny. Więcej na stronie: http://zlotyev.pl/category/zlot-zyrardow-2020/

więcej »
Pamiętano o Janie Skrowaczewskim w rocznicę Jego śmierci

- Pamiętano o Janie Skrowaczewskim w rocznicę Jego śmierci

data dodania: 2020.08.21

50. rocznica śmierci żołnierza Armii Krajowej Jana Skrowaczewskiego ps. ,,Klamanio” to okazja do wspomnień przy grobie bohatera i uczczenia jego pamięci symbolicznym gestem w formie złożenia kwiatów. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa kwiaty na grobie Jana Skrowaczewskiego złożyła jego zastępczyni Katarzyna Krawczyk. Inicjatorem godnego uczczenia pamięci żołnierza AK było Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa, którego delegacja wraz z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy AK Środowisko ,,Żaba” i żyrardowskiej ,,Solidarności”, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

więcej »
Deklaracja współpracy gmin subregionu żyrardowskiego podpisana

- Deklaracja współpracy gmin subregionu żyrardowskiego podpisana

data dodania: 2020.08.21

Dziś w budynku Resursy, 13 jednostek samorządu terytorialnego w tym Miasto Żyrardów, podpisało deklarację współpracy w subregionie żyrardowskim. To ważny moment, rozpoczynający nowy rozdział w ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

więcej »
We wtorek posiedzenie Rady Miasta

- We wtorek posiedzenie Rady Miasta

data dodania: 2020.08.21

W dniu 25 sierpnia, o godz. 13.00 rozpoczną się w Resursie obrady Rady Miasta Żyrardowa. Radni głosować będą nad projektem uchwały dotyczącym zawarcia porozumienia partnerskiego, niezbędnego do ubiegania się o dotację na projekt mający na celu  ochronę zabytkowego kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia. Inny ważny projekt uchwały nad którym pochylą się radni dotyczy upoważnienia Miasta do złożenia wniosku o dofinansowanie i przyjęcia do realizacji przedsięwzięcia pn. Gospodarowanie wodami opadowymi na terenie Żyrardowa.

więcej »
Uwaga! Dziś i jutro dokuczliwy upał!

- Uwaga! Dziś i jutro dokuczliwy upał!

data dodania: 2020.08.21

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez uciążliwymi upałami. W dniach 21 - 22 sierpnia prognozuje się temperatury maksymalne w dzień od 29°C do 31°C, w nocy od 17°C do 19°C. Uczulamy szczególnie osoby starsze, by ograniczały wyjścia z domu.

więcej »
- -
- zobacz więcej aktualności >> -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -