|
 |
 |
|
 |
Jesteś tutaj: Aktualności / 2016 / |
|
 |
Warto zobaczyć |
 |
 |
Reklama |
 |
 |
Licznik odwiedzin |
 |
 |
18340915 |
 |
|
|
 |
 |
13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej "W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" – napisano w uchwale Sejmu z 14 listopada 2007 roku.
Data ta została wybrana nie przez przypadek. 13 kwietnia 1943 roku została opublikowana przez Niemców informacja o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Związek Radziecki oficjalnie przyznał się do popełnienia zbrodni dopiero po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu, tj. 13 kwietnia 1990 roku, kiedy to Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku. Od tamtej pory 13 kwietnia wspominamy tych, o których ówcześni wrogowie tak bardzo chcieli zapomnieć. « wstecz |
 |
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
|
|
|

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie
 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
|
|
|
|
|
|
|
|