Pierwsza taka Droga…
To będzie kolejne wielkie wydarzenie w naszym mieście. Po pierwszym w historii miasta Orszaku Trzech Króli, przyszedł czas na pierwszą w historii największą Drogę Krzyżową organizowaną przez Miasto Żyrardów i trzy żyrardowskie parafie.
Okres Wielkiego Postu w Kościele Katolickim to czas przygotowań do najważniejszych świąt kalendarza liturgicznego – Świąt Wielkanocnych. Tradycją stało się już, że w jeden z ostatnich piątków Wielkiego Postu, organizowane są drogi krzyżowe ulicami miast. W przypadku Żyrardowa proboszczowie Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, Św. Cyryla i Metodego oraz Matki Bożej Pocieszenia wraz z Prezydentem Miasta Wojciechem Jasińskim ustalili, że Droga Krzyżowa w Żyrardowie odbędzie się 23 marca, o godzinie 19:00. Początek drogi zaplanowano w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego jej zakończenie w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia. Sama trasa wskazuje, że będzie to wydarzenie całego miasta, uczestnicy tego nabożeństwa przejdą następującymi ulicami: Żeromskiego - Limanowskiego - Armii Krajowej - Sławińskiego - 1-go Maja - Piękną (przejście do Kościoła p.w. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie) - Izy Zielińskiej - Ossowskiego - Mireckiego - Narutowicza (zakończenie drogi krzyżowej w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie).
Już teraz w imieniu Księdza Dziekana Adama Bednarczyka, Księdza Proboszcza Marka Wyszomierskiego sdb oraz Księdza Prałata Stanisława Lecha oraz Prezydenta Miasta Wojciecha Jasińskiego zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Żyrardowa.