Powodzenie kompleksowej polityki rewitalizacyjnej w Żyrardowie wymaga ciągłego zaangażowania wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych i jednostek miejskich. W naszym mieście szerokie i skrupulatne podejście do tej tematyki jest możliwe dzięki udziałowi Żyrardowa w konkursie Modelowej Rewitalizacji Miast, w ramach którego realizowany jest projekt „Rewitalizacja Miasta Żyrardowa motorem przemian społeczno-gospodarczych”.
Obecnie rozpoczynamy kolejny etap prac, który służyć będzie pogłębieniu wiedzy na temat wyznaczonego obszaru rewitalizacji i odpowiedzi na pytania, jakie są przyczyny negatywnych zjawisk na obszarze rewitalizacji oraz jaka jest skala potrzeb rewitalizacyjnych. Ułatwi to znalezienie sposobów wyprowadzenia tego obszaru ze stanu kryzysowego.
Od 19 października 2018 r. przeprowadzone zostaną
Badanie ankietowe skierowane do mieszkańców obszaru rewitalizacji,
Badanie ankietowe do przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze rewitalizacji,
Wywiady grupowe,
Wywiady indywidualne,
Mobilne punkty konsultacyjne,
Spacery badawcze.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o aktywne uczestnictwo w zaplanowanych badaniach. Ich przeprowadzenie jest niezbędne w celu poznania Państwa opinii na temat obszaru rewitalizacji.
Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację badań jest konsorcjum firm w składzie: EU-CONSULT sp. z o.o. oraz Utila sp. z o.o.
Dodatkowych Informacji na temat przedmiotowego badania udzielają:
ze strony Urzędu Miasta – Wydział Rewitalizacji i Rozwoju (rewitalizacja@zyrardow.pl; tel. 46 858 15 70),
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.