2018
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2018 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Czwartek 17 Kwietnia 2025
- Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
18296936
-
- -
Tymczasowa organizacja ruchu

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniach 31 października i 1 listopada 2018 roku zostaną wprowadzone  zmiany w organizacji  ruchu drogowego w ulicach sąsiadujących z cmentarzem parafialnym w Żyrardowie.

  • Osoby planujące handel w pobliżu cmentarza w Żyrardowie w dniach 31 października i 1 listopada b.r., proszone są o zaopatrywanie stoisk handlowych w tych dniach najpóźniej do godziny 1000. 
  • Zmiany czasowej organizacji ruchu będą obowiązywać w dniach od 31 października 2018 r. od godz. 600 do 1 listopada 2018 r. do godz. 2100   

Zmiany dotyczyć będą :

  1. przełączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Limanowskiego z ul. Środkową na cykl pulsacyjny,
  2. zamknięcia dla ruchu kołowego fragmentów ulicy Kasztanowej na odcinku od  skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Choińskiego, ulicy Limanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Środkową do skrzyżowania z ulicą Kasztanową, ulicy Konopnickiej na odcinku od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Kasztanową,                                     
  3. wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na fragmencie ulic Kościuszki i Konopnickiej z wjazdem od ulicy Środkowej  na odcinku od skrzyżowania z ulicą Środkową do skrzyżowania z ulicą Mireckiego,
  4. na ul. Mireckiego wprowadzenia zakazu skrętu w lewo i w prawo w ulicę Konopnickiej.
  5. wprowadzenia zakazu zatrzymywania się pojazdów w ulicy Rtm. W. Pileckiego  po obydwu stronach jezdni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ireny Przybysz do skrzyżowania   z ulicą  Mireckiego z tabliczką T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
  6. w ulicy Środkowej po stronie nieparzystej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Limanowskiego wprowadzenie zakazu zatrzymywania się z tabliczką T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
  7. wprowadzenia obustronnego zakazu zatrzymywania się pojazdów w ul. Środkowej na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Limanowskiego.
  8. wprowadzenia zakazu zatrzymywania się pojazdów w ulicy Konopnickiej po stronie nieparzystej (po stronie LOK) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Mireckiego z tabliczką T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. 
  9. wprowadzenie zakazu zatrzymywania się pojazdów po stronie parzystej ulicy Spokojnej na odcinku od ul. Kacperskiej do ulicy Rtm.W. Pileckiego z tabliczką T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
  10. wprowadzenia zakazu zatrzymywania się pojazdów po stronie parzystej ul. Spokojnej na odcinku od ul. Środkowej do ul. Kasztanowej z tabliczką T-24 wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.
  11. wprowadzenia zakazu zatrzymywania się pojazdów w ul. Kościuszki od strony ul. Środkowej po stronie nieparzystej.
  • W celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, dla osób korzystających z parkowania pojazdów na terenie działki przy ul Spokojnej, preferowany jest wjazd od strony ul. Kacperskiej w jak najdalszej odległości od ul. Spokojnej.

 

 

  • organizacja ruchu
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -