Warsztaty JESSICA 2 w Żyrardowie
Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza do udziału w warsztatach dotyczących zasad udzielania pożyczek JESSICA 2 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Pożyczki Jessica 2 przeznaczone są na realizację przedsięwzięć z zakresu rewitalizacji w województwie mazowieckim. Udzielane są na preferencyjnych warunkach – oprocentowanie pożyczki może aktualnie wynieść od 0,3% do 1,5% w skali roku
(w zależności od oddziaływań społecznych projektu), bez dodatkowych opłat i prowizji. Maksymalna kwota pożyczki to 20 mln zł, okres kredytowania do 15 lat.
O pożyczkę mogą ubiegać się m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, jednostki organizacyjne pomocy i integracji społecznej, kościoły i związki wyznaniowe, przedsiębiorstwa, w tym przedsiębiorstwa społeczne, towarzystwa budownictwa społecznego (TBS), instytucje kultury, instytucje edukacyjne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bgk.pl/fundusze-i-programy/pozyczka-rewitalizacyjna/mazowieckie/
Spotkanie odbędzie się 22 marca br., w Żyrardowie, ul. 1 Maja 45 (budynek Resursy).
Ramowy Program
10:45 – 11.00 Rejestracja, kawa powitalna
Wystąpienia:
11.00 Wystąpienie przedstawiciela Miasta Żyrardowa
11.15 Prezentacja Banku Gospodarstwa Krajowego:
- Szczegóły oferty finansowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych, w tym
z zakresu odnowy tkanki mieszkaniowej.
- Wydatki kwalifikowalne oraz zasady pomocy publicznej.
- Wypełnianie wniosku o pożyczkę oraz niezbędna dokumentacja
12.15 Dyskusja
12.30 Wystąpienie przedstawiciela Regionu Mazowieckiego BGK
13:00 Poczęstunek, rozmowy kuluarowe, zakończenie spotkania.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie BGK pod adresem: https://www.bgk.pl/aktualnosci/konferencje/warsztaty-jessica2-zyrardow/
Miasto Żyrardów z końcem 2018 r. podpisało umowę dotyczącą udzielenia pożyczki na remont budynku Kantoru. Ponad 17 mln zł, jakie samorząd miejski otrzyma na przestrzeni najbliższych trzech lat z Banku Gospodarstwa Krajowego, pozwoli uratować bezcenny zabytek i nadać mu nowe funkcje.