Wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego w Klubie Seniora
Przypominamy, że w Klubie Seniora przy ul. Waryńskiego 1 dostępna jest wypożyczalnia sprzętu wspomagająco-pielęgnacyjnego. Urządzenia zakupione zostały także w ramach projektu unijnego. Do dyspozycji żyrardowskich seniorów są m.in. wózki inwalidzkie, balkoniki i chodziki rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe.
Wypożyczalnia czynna jest dwa razy w miesiącu, w każdy pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca, w godz. 10.00 – 15.00. Oto najbliższe terminy: 3 i 24 lutego, 2 i 30 marca, 6 i 27 kwietnia br.
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.