2020
-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Aktualności / 2020 /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Piątek 30 Maja 2025
- Imieniny: Ferdynanda, Jana, Feliksa
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
18411953
-
- -
Spotkanie zespołów zarządzania kryzysowego Miasta i Powiatu

W dniu 13 marca z inicjatywy Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego odbyło się w Resursie spotkanie połączonych sztabów Zarządzania Kryzysowego Powiatu i Miasta z udziałem Starosty Beaty Sznajder, Prezesa Centrum Mazowsza Zachodniego Jacka Sawickiego oraz Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie lek Andrzeja M. Liszewskiego. Obecni byli również przedstawiciele wszystkich Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz jednostek miejskich i powiatowych.

Na spotkaniu przedstawiono obecną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu żyrardowskiego w kontekście ogłoszonego stanu podwyższonej gotowości na terenie całego kraju. Omówione zostały wszystkie profilaktyczne działania miasta i powiatu w zakresie ograniczenia działalności podległych im jednostek. Miasto Żyrardów we wcześniejszym komunikacie poinformowało o kolejnych ograniczeniach w funkcjonowaniu Urzędu Miasta w wydziałach USC, Wydziału Zdrowia oraz Gospodarki Mieszkaniowej. Dodatkowo pragniemy poinformować o zawieszeniu działania pływalni AQUA do odwołania.

Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i odpowiedzialność w swoich działaniach. Prosimy o unikanie większych skupisk ludzi. Jeżeli możecie ograniczcie wyjścia z domu do minimum. W związku z zamknięciem szkół apelujemy do młodzieży oraz ich rodziców, apelujemy o nie narażanie osób starszych ze swoich rodzin niepotrzebnymi odwiedzinami. Apelujemy również do szkół i placówek oświatowych o organizowanie prac domowych dla uczniów. W dniu jutrzejszym Urząd Miasta Żyrardowa przygotuje i uruchomi specjalną platformę e-learningową, poprzez którą uczniowie będą mogli odbywać edukacje w domach. Prosimy o traktowanie zawieszenia działalności szkół i placówek oświatowych jako stan wyższej konieczności, a nie jak czas wolny – ferie. Dlatego odradzamy przemieszczanie się oraz planowanie dłuższych wyjazdów na terenie kraju.

Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zostaną przygotowane jednolite dla wszystkich służb i urzędów, materiały informacyjne, które będą kolportowane w najbliższym czasie.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o spokój. Dostawy do wszystkich sklepów realizowane są na bieżąco. Dlatego prosimy o rozwagę i zachowanie spokoju w dokonywaniu zakupów. Masowe wizyty w sklepach wielkopowierzchniowych stwarzają ogromne zagrożenie epidemiologiczne. Ponadto dokonując zakupów dajmy szanse innym na zakup tych samych towarów.

Zachęcamy również Państwa do organizowania pomocy sąsiedzkiej dla seniorów, poprzez wydrukowanie specjalnie przygotowanych plakatów gdzie wystarczy wpisać swój nr mieszkania albo/i telefonu i przykleić w widocznym miejscu np. na klatce lub ogrodzeniu. To niewiele, ale wystarczy, żeby okazać solidarność.

W przypadku pytań i wątpliwości co do własnego stanu zdrowia wskazującego na obecność koronawirusa, przed wizytą w przychodni należy korzystać z infolinii NFZ 800 190 590 oraz zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żyrardowie, gdzie pełniony jest całodobowy dyżur pod numerami telefonów 665 006 722 i 667 973 707.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu żyrardowskiego.

  • 9J5A6096
  • 9J5A6064
  • 9J5A6079
  • 9J5A6082
- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Deklaracja dostępności powered by netadmin 7.29 -