Super pomysł!
Popieram całkowicie projekt. Uważam że jest dobrze zaprojektowany, a początek realizacji powinien rozpocząć się w centrum miasta gdzie jest największy ruch.
doskonały pomysł, dokladnie tego brakowało mi w naszym mieście
~Marcin (2009-03-11 09:03)
Zdecydowanie najbardziej potrzebna obecnie ścieżka to bezpieczny i równy dojazd nad zalew. I parking dla rowerów na terenie kąpieliska - może w 2009 roku będzie jakieś strzeżone miejsce do pozostawienia roweru.
Dla mnie to te scieszki nie musza wcale powstawac szkoda pieniedzy według mnie lepiej niech żyrardów inwestuje w koncerty i kulture a nie jakies drogi dla rowerzystów.Pozatym to ja nie jezdze rowerem wiec mi tam nie zależy.
super pomysł naprawdę popieram w całości i również będę pod wielkim wrażeniem jeśli ta inwestycja rzeczywiście dojdzie do skutku, trzymam kciuki :)
~Jack (2009-03-12 13:19)
Do <a href=\\\"mailto:dietafel@de.de\\\">Paweł</a>
Na realizacje jest przewidziane 10 lat jeśli dobrze patrze. A rowerem po ulicy maja się nie da jeździć. Ale jeśli przez ten projekt kultura miała by stracić to nie jest to najlepszy pomysł
Ale najważniejsze jest to żeby ścieżki były BEZPIECZNE tzn. oświetlone, szerokie i równe Ogólnie popieram ideę, uważam to za bardzo dobry pomysł
~Koza (2009-03-12 19:32)
realizujcie, byle szybko :) Zyrardow bedzie czystszy, mieszkancy zdrowsi, i zarobimy na rowerzystach - turystach (Puszcza Bolimowska, sam Zyrek - przeciez to super atrakcje).
Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Wielu Żyrardowiaków jeździ na rowerach, a myślę, że, gdy będą ścieżki rowerowe rowerzystów będzie jeszcze więcej.
Poza tym jazda na rowerach oprócz tego, że wychodzi na zdrowie to jest bezpieczna dla środowiska!! Dlatego budujcie jak najszybciej ścieżki rowerowe!!
~boge (2009-03-16 22:08)
Widzę tu tylko mapkę, bez żadnej \\\"pisemnej\\\" koncepcji. A trochę łatwiej byłoby zgłaszać uwagi, znając założenia, na podstawie których tę mapkę narysowano. Np. czy te ścieżki mają pełnić bardziej rolę transportową - codzienne dojazdy do pracy, na zakupy itp. - czy turystyczno-rekreacyjną, czy kombinowaną?
Na razie na tej mapce trochę niepokoją mnie \\\"urwane\\\" ścieżki (kawałki ulic bez ścieżek): Partyzantów od Mireckiego do Limanowskiego, Mireckiego od Wysockiego do 1 Maja, Limanowskiego od 1 Maja do Sikorskiego. Czy to wynika z uwarunkowań technicznych (za mało miejsca), czy małego przewidywanego natężenia ruchu samochodowego, a więc braku potrzeby odseparowania ruchu samochodowego i rowerowego na tych odcinkach?
Ciekawie wygląda (jeśli prawidłowo interpretuję mapę) projekt \\\"przebicia\\\" ścieżki między Wysockiego i Słowackiego, potem w załamaniu między Okrzei i Krótką, na skos do Limanowskiego, a od Limanowskiego wzdłuż kanału burzowego do zachodniego skraju boiska w rogu Skrowaczewskiego i Nietrzebki i do granic miasta. Już sobie wyobrażam walory krajobrazowo-architektoniczne takiej ścieżki, przy zupełnie odrębnym poprowadzeniu od istniejących ciągów samochodowych. Tym ciekawiej byłoby przeczytać, jak to pomyśleli planiści, jeśli istnieje \\\"pisemna\\\" wersja koncepcji.
Wreszcie ważne są standardy techniczne ścieżek. Bo ścieżki rowerowe obecnie istniejące w mieście, np. wzdłuż 1 Maja lub Skrowaczewskiego, większości takich standardów nie spełniają. To właściwie bardziej chodniki oznaczone jako ścieżki rowerowe. Przykładowe propozycje standardów technicznych dla ścieżek rowerowych tutaj:...........
Z najważniejszych rzeczy w skrócie: asfalt, nie kostka. Ewentualnie na ścieżkach o bardziej rekreacyjnym charakterze (bliżej terenów zielonych) drobniutki żwirek, ale dobrze utrzymany, bez dziur. Do tego sensowne wjazdy i zjazdy z/na jezdnie (odpowiedni promień skrętu, oznakowanie, brak progów) oraz odseparowanie od chodników, żeby się pieszym nie myliło. Jeśli jest za mało miejsca na jezdnię + chodnik + ścieżkę rowerową, to warto rozważyć raczej pobocza rowerowe przy jezdni i śluzy rowerowe na skrzyżowaniach (nawet na 1 Maja miałoby to sens, gdy po wybudowaniu obwodnicy nie będzie tam już ciężkiego ruchu tranzytowego).
całkiem niezły pomysł, tylko czy możliwy do zrealizowania? podobnie było z parkingiem przy stacji pkp, parking niby jest i co z tego, ludzie nadal parkują gdzie popadnie. jeśli chodzi o ścieżki to fajnie, że mają być w rozmieszczone po całym mieście, jednak czy mieszkańcy będą umieli z nich korzystać założę się że nie. będzie jak w innych miastach, gzie piesi nie respektują znaków i nie rozróżniają kolorów: szary dla pieszego, czerwony dla rowerów. sugeruję aby było ich więcej na obrzeżach miasta i w rejnie zalewu czy okolicznych lasów. mam nadzieję, że pomysł \"wypali\" i miasto stanie się atrakcyjniejsze.
~Bogdan (2009-03-20 11:02)
Nareszcie ktoś pomyślał o rowerzystach.Proponuję rozważyć ścieżkę
rowerową w kierunku Puszczy Mariańskiej. Takiej kolorowej trasy nie ma w
żadnym innym kierunku wyjeżdżając z Żyrardowa. Otulina lasu i bajkowy
krajobraz przez cztery pory roku kojąco działa na organizm. Obecna wązka
droga nie pozwala upajać się tymi widokami.
Pomysł i koncepcja bardzo dobra. Ciekawe jak będzie z realizacją. Nie jestem najmłodszy i nie chciałbym po tych trasach rowerowych jeździć wózkiem inwalidzkim. Nalezy uruchomić wszelkie możliwe środki na ten cel nie zapominając oczywiście o innych ważnych sprawach mieszkańców.
Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.
Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.
41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.
Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.