-
-
Strona Główna Rada Miasta Prezydent Miasta Urząd Miasta Jednostki Miasta Statut Miasta Inwestycje Kontakt
-
-
Jesteś tutaj: Zobacz także / Środowisko / AZBEST /
Wybierz swoją wersję językową
Polski Polski  English English  Deutsch Deutsch
BIPOdwiedź nasz Biuletyn
Informacji Publicznej
- Dziś jest: Środa 1 Grudnia 2021
- Imieniny: Edmunda, Blanki, Natalii
-
 
- Warto zobaczyć -
-
-
Zobacz także
-O Mieście
-Rozwój Miasta
-Gospodarka
-Informator przedsiębiorcy
-Euro - fundusze
-Historia
-Rewitalizacja
-Miejski Konserwator Zabytków
-Organizacje Pozarządowe
-Zdrowie
-Środowisko
-Nowy system gospodarowania odpadami
-Edukacja ekologiczna
-PROGRAMY
-AZBEST
-Zużyty sprzęt
-Przeterminowane leki
-Nieczystości ciekłe
-Ocena jakości wody
-Dofinansowanie do wymiany pieców
-Ewidencja Kąpielisk
-Bezpieczeństwo
-Komunikacja
-Schronisko dla zwierząt
-Program pomocy w zakresie spłaty zadłużenia lokali komunalnych
-Archiwalna strona Miasta
-Honorowi Obywatele Miasta Żyrardowa
-Osobistości Żyrardowa
-Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-Patronat Prezydenta Miasta Żyrardowa
- Reklama -
-
kino
-
- Licznik odwiedzin -
-
16684886
-
- -

Zgodnie z zapisami „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa w latach 2008 – 2032” od wielu lat sukcesywnie podejmowane są przez Urząd Miasta Żyrardowa działania zmierzające do całkowitego usunięcia wyrobów zawierających azbest w terminie do 2032 roku.

W latach 2012-2018, w ramach realizacji programu, udało się usunąć blisko 460 ton wyrobów zawierających azbest ze 167 nieruchomości. Koszt realizacji powyższych prac wyniósł łącznie 173 284,38 zł, z czego ponad 140 000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Mieszkańcy zainteresowani usunięciem wyrobów zawierających azbest ze swoich nieruchomości mogą składać wnioski w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żyrardowa przez cały rok. Jednocześnie informujemy, że Miasto Żyrardów nie pokrywa kosztów usunięcia i utylizacji pokryć dachowych zawierających azbest z nieruchomości wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz kosztów poniesionych przez właścicieli (użytkowników), którzy we własnym zakresie usunęli i zutylizowali odpady zawierające azbest. Dofinansowanie nie obejmuje wykonania dokumentacji technicznej związanej z usuwaniem wyrobów zawierających azbest, a także kosztów zakupu i ułożenia nowych pokryć dachowych

Wnioski oraz dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Żyrardowa, pok. 31 (drugie piętro), tel. 46 858 15 46.Urząd Miasta Żyrardowa informuje o przyznaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowania zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa”. Do realizacji ww. zadania została wybrana firma Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Piotr”, Piotr Jaczyński z siedzibą w Lesznie przy ul. Warszawskiej 38B.

Na podstawie zgłoszonych w 2018 roku wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest, obecnie trwają pracę związane z demontażem i odbiorem szkodliwych wyrobów z 25 nieruchomości znajdujących się na terenie Miasta Żyrardowa. Zgodnie z zapisami umowy prace mają zostać zrealizowane w terminie do końca sierpnia br.

Jednocześnie informujemy, że trwa nabór wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest na rok 2020. Wnioski oraz dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Żyrardowa, pok. 31 (drugie piętro), tel. 46 858 15 46.


Usuwanie wyrobów zawierających AZBEST w 2016 roku
  • -

„Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 15.903,16 zł”


 

Usuwanie wyrobów zawierających AZBEST w 2015 roku
  • -

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 24.978,38 zł.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie Miasta Żyrardowa dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 24.978,38 zł.


Usuwanie wyrobów zawierających AZBEST w 2014 roku
  • -
  • -

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie miasta Żyrardowa dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 9.832,00 zł.


- -
E-URZĄD
Zamówienia publiczne
Sprzedaż nieruchomości
Uchwały Rady Miasta Żyrardowa
Rada Miasta Żyrardowa - eSesja
Zarządzenia Prezydenta Miasta
Szukamy Pracownika
Informacje Sądowe
Formularze do pobrania
Dziennik Ustaw / Monitor Polski
Samorządy Mieszkańców
Ochrona danych osobowych
Muzeum Lniarstwa
Resursa
Centrum Kultury
Muzeum Mazowsza Zachodniego
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Pozostałe placówki kulturalne

VI miejsce UKS Trójka w Mistrzostwach Polski U16 K

Od 15 do 20 września br. w Żyrardowie w dwóch halach sportowych, AQUA i Elektryk, rozgrywane były mecze Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski w kategorii U16 K pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa.Głównym organizatorem mistrzostw był klub UKS Trójka, któremu PZKosz powierzył po raz kolejny imprezę mistrzowską.

 

Salos Cup 2020

Słoneczna pogoda, wysoki poziom sportowy oraz zaangażowanie organizatorów przyczyniły się w miniony weekend do udanej kolejnej edycji #SalosCup2020. Warto zaznaczyć, że nad Zalew Żyrardowski zjechały drużyny z okolic Warszawy i woj. łódzkiego co świadczy o zasięgu ponadlokalnym wydarzenia sportowego oraz o wspaniałej promocji naszego Żyrardowa.

Trzy tytuły mistrzowskie dla naszych badmintonistów

41 Mistrzostwa Polski Seniorów w badmintonie miały się odbyć 5-7 czerwca w Jaworznie, jednak ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zawody zostały odwołane. Wydawało się, że w obecnej sytuacji trudno będzie zorganizować tak dużą imprezę. Ostatecznie mistrzostwa odbyły się dwa miesiące później, w dniach 7-9 sierpnia. Organizacji podjęło się Sianowskie Stowarzyszenie Badmintona.

Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Inne sporty
Kompleks sportowo-rekreacyjny AQUA
Miejska Międzyszkolna Olimpiada Sportowa

Stypendia sportowe - zachęcamy do składania wniosków!

Referat Sportu przypomina, że do 30 września br. na podstawie Uchwały Nr XIII/83/11 Rady Miasta Żyrardowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku można składać wnioski o przyznanie jednorazowego stypendium za znaczące osiągnięcia sportowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszaUniwersytet Trzeciego Wieku w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

Placówki Oświatowe
Realizacja zadań oświatowych
Projekt RPO WM 2016 r. – Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 10
Rekrutacja do miejskich jednostek oświatowych na rok szkolny 2020/2021
- Copyright © Urząd Miasta Żyrardowa Oświadczenie o dostępności powered by netadmin 7.25 -